Tamasha

یک خاصیت عجیب نوشابه

.

کاربردهای عجیب نوشابه

نوشابه جدا از اینکه نوشیدنی لذیذ، ولی مضر برای بدن و دندان هاست کاربردهای دیگری برای نظافت و تمیزکاری در خانه داری دارد.

کاربردهای عجیب نوشابه

به گزارش مشرق، نوشابه نوشیدنی پرطرفداری است که برای سلامت دندان و استخوان بسیار مضر است و می‌تواند زمینه ساز چاقی، دیابت، بیماری‌های قلبی- عروقی و… شود، اما با همه این مضرات باز هم مردم آن را مصرف می‌کنند.

شاید اگر بدانید این نوشیدنی چه کاربردهای عجیب و غیرخوراکی دارد بتوانید مضرات آن را دریابید و دیگر مصرف نکنید.

نوشابه از زمان قدیم در کشورهای مختلف به فروش می‌رسد و به عنوان نوشیدنی در خیلی از رستوران‌ها کنار غذا مصرف می‌شود. نوشابه علاوه بر استفاده کنار غذا کاربردهای غیر خوراکی زیادی هم دارد که در این بخش به آن‌ها خواهیم پرداخت.

چربی‌ها لکه‌های مقاومی هستند که به سختی از بین می‌روند. در برخی مواقع لکه‌های چربی با شستشو نیز از بین نمی‌رود.

پس لازم است هنگام شستشو لباس‌ها در ماشین لباسشویی، یک لیوان نوشابه را قبل از پودر لباسشویی در مخزن بریزید تا از شر لکه چربی رها شوید، زیرا اسیدکربنیک و اسیدفسفریک موجود در این نوشیدنی عامل لکه بری هستند.

برای برق انداختن سپر اتومبیل می‌توانید از نوشابه استفاده کنید، زیرا هیچ ماده‌ای مانند نوشابه سپر اتومبیل را برق نمی‌اندازد.

با مقداری نوشابه می‌توانید تله‌ای برای پشه‌ها و مگس‌ها بسازید. به این صورت که کمی نوشابه را در بطری بریزید و زیر درختان قرار دهید خواهید دید در عرض ۳۰ ثانیه حشرات خیلی زود به طرف آن می‌روند و به سمت شما نمی‌آیند.

اگر باز کردن پیچ و مهره زنگ زده برای شما دشوار است، مقداری نوشابه را در یک ظرف بریزید و ۱۵ دقیقه پیچ و مهره‌ها را در آن بگذارید تا جدا شوند.

موش‌ها جانورانی هستند که موجب انتقال بیماری‌ها می‌شوند پس از این رو برای رهایی از شر موش‌ها باید چاره‌ای اندیشید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید موش‌ها عاشق نوشابه هستند؛ و به این دلیل که بدن آن‌ها قادر به دفع گاز کربنیک نوشابه نیست این نوشیدنی آن‌ها را بیمار و چاق می‌کند و منجر به مرگشان می‌شود بنابراین در چند نقطه از منزلتان ظرف نوشابه قرار دهید تا موش‌ها از بین بروند.

برای برق انداختن ظروف مسی، مات شده و جلا از دست داده، مقداری نوشابه را روی پارچه بریزید و روی وسایل مسی بکشید و سپس آبکشی کنید و با پارچه‌ای تمیز، خشک نمایید. ظروف و زیورآلات نقره را نیزچند دقیقه در نوشابه خیس کنید و با آب و صابون بشویید و سپس آبکشی و خشک کنید تا به خوبی برق بزند.

برای جدا کردن آدامس چسبیده به موها، روی فرش، دیوار و… نوشابه می‌تواند یک راه حل آسان باشد. به طوریکه باید لباس را در ظرف نوشابه خیس کرد تا آدامس جدا شود.

نوشابه بخار آب را از روی شیشه یخ زده‌ی جلوی اتومبیل پاک می‌کند.

نوشابه می‌تواند فساد قطب‌های باتری اتومبیل را تمیز کند برای این کار یک قوطی نوشابه را روی قطب‌ها بریزید تا با غلیان کردن، آن را تمیز کند.

برای پختن گوشت ران آبدار، گوشت را لای کاغذ آلومینیوم بپیچید و داخل ماهی تابه که پر از نوشابه است قرار دهید تا بپزد. سی دقیقه قبل از پخت، کاغذ آلومینیوم را باز کنید، و آب گوشت را با نوشابه داخل ماهی تابه مخلوط کنید تا یک بتوانید یک سس قهوه‌ای بی نظیر درست کنید.

برای جدا کردن بی درد سر سوختگی‌های قابلمه، نوشابه را در قابلمه سوخته بریزید و با حرارت ملایم ۲۰ دقیقه حرارت دهید. سپس آن را بشویید، اما اگر بازهم سوختگی‌ها پا برجا بود مقداری نوشابه در ظرف بریزید و به مدت یک شب بگذارید بماند تا سوختگی به راحتی جدا شود.

برای نظافت سرویس بهداشتی به جای مواد شیمیایی و خطر ناک یک بطری کوچک نوشابه را روی سرویس بهداشتی بریزید واجازه دهید یک ساعت بماند و سپس آن را شستشو دهید این روش به محیط زیست نیزآسیب نمی‌رساند. اسیدفسفریک موجود در نوشابه روی رسوبات آلوده اثر می‌گذارد.

نوشابه قابلیت پاک کردن لکه خون از روی لباس را دارد فقط کافی است قبل از شستن لباس مقداری نوشابه بر روی لکه خون بریزید و ۵ دقیقه صبر کنید و سپس با پودر لباسشویی لباس را بشویید.

از نوشابه برای از بین بردن لکه خون از روی آسفالت نیز استفاده می‌کنند. مامورین پلیس راه دو گالن نوشابه در صندوق عقب ماشینشان دارند تا در صورت تصادف رانندگی، خون را با کمک آن از جاده پاک کند.

اسیدفسفریک نوشابه خیلی سریع لکه‌های مختلف و آلودگی روی سطوح شیشه‌ای را تمیز می‌کند تنها کافیست مقداری نوشابه روی شیشه اسپری و با اسفنج تمیز کنید و سپس با آب و صابون، آن را بشویید.

نوشابه می‌تواند وسایل آهنی زنگ زده، را کاملا تمیز کند و جلا دهد با این روش که باید وسایل آهنی زنگ زده را ۲۴ ساعت در نوشابه بخیسانید و سپس وسیله را با آب بشویید و فورا خشک کنید. نوشابه می‌تواند لکه‌های زنگ را از سپر آب کرم کاری شده اتومبیل جدا کند بدین طریق که سپر را با یک تکه کاغذ (فویل) آلومینیوم مچاله شده آغشته به نوشابه بسایید.

برای از بین بردن لکه روغن ماشین از روی زمین یک بطری نوشابه را روی زمین بریزید و اجازه دهید کمی بماندسپس لکه را بشویید.

برای پاک کردن اثر جوهر از روی فرش و موکت، مقداری نوشابه را روی لکه بریزید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند تا خشک شود سپس روی آن را جارو برقی بکشید مطمئن باشید چیزی مانند نوشابه اثر جوهر را از فرش و موکت پاک نمی‌کند!

با چند لیتر نوشابه می‌توانید کف استخرتان را به خوبی تمیز و براق کنید و جرمهایش را از بین ببرید کافیست درون استخر نوشابه بریزید و صبر کنید تا نوشابه اثر خود را بگذارد.

اگر هنگام رنگ آمیزی مبلمان به طور ناخواسته به نقاطی از آن رنگ پاشید می‌توانید با استفاده از یک حوله خیس شده با نوشابه به راحتی رنگ ناخواسته مورد نظر را پاک کنید.

موهای فر خود را با نوشابه بشویید، تا موهای تان صاف شود البته پس از شستن مو با نوشابه آن را با آب حتما بشویید.

نوشابه‌ها خاصیت جذب بو دارند پس با ریختن نوشابه سیاه در مکانی که از آن بوی بد خارج می‌شود، می‌توانید آن بو را نابود کنید. اگر نوشابه را در باز درون یخچال خانه خود قرار دهید بوهای حاصل از مواد غذایی را جذب می‌کند.

هر هفته مقداری نوشابه را به کمپوست گیاهی خود اضافه کنید، تا رشد گیاهان به دلیل به وجود آمدن میکرو اورگانیسم‌ها بیشتری در خاک بهتر شود.

با ریختن سکه‌ها درون یک ظرف پر از نوشابه سیاه آن‌ها را برق بیندازید و دیگر نگران کهنه و کدر شدن سکه‌های خود نباشید.

مالش دادن موی سر با نوشابه باعث فراری دادن کک‌های روی موی سر می‌شود. البته بعد از چند دقیقه موی سرتان را به خوبی با آب بشویید.

نوشابه‌های سیاه به دلیل داشتن مواد شیمیایی درد حاصل از نیش خوردن خنثی می‌کند پس هنگامی که توسط زنبور عسل و یا عروس دریایی نیش خورده اید، به وحشت نیافتید و به سراغ نوشابه روید.

برای رنگ بری موهای تازه رنگ شده می‌توانید از این نوشیدنی سیاه استفاده کنید. وقتی که رنگ موهای تان رنگ دلخواهتان نشده می‌توانید با استفاده از نوشابه رنگ مویتان را پاک کنید، اما تا زمانی که از رنگ کردن موهای تان زمان زیادی نگذشته باشد.

نوشابه‌های سیاه قدرت خوبی برای تمیز کردن پنجره‌ها دارند. شما می‌توانید یک پنجره فوق العاده تمیز با وجود اسید ستریک در درون نوشابه‌ها داشته باشید.

کاربرد نوشابه

در ادامه، کاربرد نوشابه را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا  همراه باشید.

کاربرد نوشابه

نوشابه استفاده‌های فراوانی دارد، از رفع بوی بد لباس تا شست‌وشوی ظروف و پاک‌کردن سرویس بهداشتی. در ادامه، کاربرد نوشابه را بیان می‌کنیم؛ کاربردهایی که بسیاری از آن‌ها را تا به‌ حال نشنیده‌اید. تا پایان این مطلب با مجله دلتا همراه باشید.

اگر به هنر و کارهای دستی علاقه دارید، حتما این کاربرد نوشابه را دوست خواهید داشت. مقداری نوشابه داخل بطری اسپری بریزید و روی برگه یا عکس موردنظر اسپری کنید تا قدیمی و کهنه به نظر برسد. باید مقدار کمی نوشابه را اسپری کنید تا کاغذ خراب نشود. می‌توانید اسفنجی را در نوشابه خیس کنید و به‌آرامی با آن به اطراف کاغذ ضربه بزنید.

استفاده از این روش کاغذ را چسبنده می‌کند؛ بنابراین بادقت به آن دست بزنید تا کاغذ پاره نشود. سپس چند دقیقه صبر کنید تا کاغذ خشک شود و آن را قاب کنید یا در آلبوم قرار دهید.

هرگز از نوشابه‌هایی که رنگ خوراکی کاراملی ندارند استفاده نکنید، وگرنه نتیجه کار چندان خوب نخواهد شد.

اگر می‌خواهید از زنگ‌زدگی‌های زشت و ناخوشایند رها شوید، شی‌ زنگ‌زده را در لیوانی پر از نوشابه تازه فروکنید. اگر شی‌ موردنظر بزرگ است، پارچه یا اسفنجی را در نوشابه خیس کنید و با آن زنگ‌ها را پاک کنید. پس از پایان کار نیز آن را آب‌کشی کنید و مواد چسبنده باقی‌مانده را بشویید. می‌توانید از این روش ساده برای هرچیزی مانند ابزار، سکه، کلید و قفل استفاده کنید.

اسیدفسفریک موجود در نوشابه کوتیکول‌های مو را منقبض می‌کند و موجب افزایش فرهای طبیعی موها می‌شود؛ بنابراین، اگر به‌دنبال روشی ارزان برای فرکردن موهایتان هستید، آن‌ها را با نوشابه بشویید.

اگر به جمع‌آوری سکه علاقه دارید، عاشق این کاربرد نوشابه خواهید شد. برای درخشان‌کردن سکه‌ها می‌توانید آن‌ها را داخل لیوانی پر از نوشابه بریزید و بگذارید کمی در لیوان بمانند. وقتی سکه‌ها را بیرون بیاورید، می‌بینید که دوباره درخشان و نو شده‌اند. نوشابه چرک و آلودگی‌های رسوب‌کرده روی سکه را از بین می‌برد.

با ریختن نوشابه پای گل‌هایی مانند آزالیا و یاسمن می‌توانید آن‌ها را با کودی بی‌خطر و موثر تقویت کنید.

کاربرد نوشابه

بیشتر بخوانید: برای مطالعه بیشتر مطالب دانستنی مطلب دانستنی جالب درباره آقایان ! را بخوانید.

کلمات کلیدی

نوشابه , نظافت , اخبار مهم , سلامت , اخبار سلامتی

یک خاصیت عجیب نوشابه

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا